داشتن موی زیبا قبل از مراسم عروسی

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ مقالات

اگر می خواهید در شب عروسی بدون نیاز به اکستنشن مو در شینیون موی زیبایی داشته باشید‌،از همین حالا به موهایتان برسید
مهم‌ترین نکته در این شب بزرگ، ظاهر شماست و باید از قبل ظاهر خود را‌ آماده کنید.یکی از مواردی که در زیبایی ظاهری شما تاثیر زیادی دارید واز قبل باید روی آن کار کنید موهایتان می باشد.برای داشتن موی شفاف و زیبا باید رژیم غذایی روزانه مناسبی داشته باشید.
ماهی سالمون،قزل آلا را برای آبرسانی به موها،گردو برای رفع شکنندگی موبه دلیل داشتن اسید چرب امگا۳ به رژیم غذایی روزانه تان اضافه کنید،سیب زمینی،گوجه و هویج بدلیل داشتن ویتامین آ از نازک شدن موی شما جلوگیری میکند ماست یونانی بدلیل داشتن ویتامین ب ۲ برای تقویت مو مناسب است.

زمان کوتاه کردن مو قبل از مراسم عروسی:

شما باید حدودا دوماه قبل از عروسی موهایتان را بصورت مدل دلخواه کوتاه کنید،در نتیجه اثر قیچی روی موهای شما از بین می‌رود و موهای شما به کاملا جا می‌افتد.اما اگر کمتر از یک ماه به جشن عروسی زمان دارید بهتر است دیگر موهایتان را کوتاه نکنید،امکان ماندن رد قیچی روی موهایتان می باشد.

هماهنگی مو با لباس عروس:

بعد از انتخاب لباس عروس مدل موی خودتان رو نسبت به لباس عروس انتخاب کنید،با مشورت با یک آرایشگر حرفه‌ای مو بهتر می‌توانید بهترین آرایش مو را برای روز عروسی‌تان انتخاب کنید.از چند هفته قبل به طور منظم از حالت دهنده ها و ویتامینه های خوب استفاده کنید و موها را آماده کنید.

رنگ موی جدید:

شما هیچ وقت نمیتوانید حدس بزنید که رنگی که شما انتخاب کرده اید چگونه روی موهایتان اکسید میشود یا چه بازتابی روی رنگ پوست شما دارد. اگر موهایتان چند رنگ شده است گذاشتن یک رنگ جدید و یکدست کردن آن خطری برای شما ندارد به شرط آنکه رنگ مویتان را زیاد به سمت سفیدی نبرید.یک هفته قبل از عروسی خود،رنگ موی جدید را امتحان نکنید حتی اگر مطمئن هستید که آرایشگر شما بهترین آرایشگر دنیاست.

ماسک‌های تقویتی مو:

استفاده از شامپو به دلیل مدت زمان کمی که با موها در تماس است، تاثیر چندانی در تقویت مو ندارد. مگر اینکه از انواع خاصی باشد، گروهی از شامپوهای ضد ریزش با تقویت مو یا با تاثیر روی هورمونها، از ریزش مو جلوگیری می کنند.

انواع ماسک روی مو:

۱. ماسک جعفری
جعفری تازه را خرد کنید تا به‌ اندازه دو قاشق غذاخوری جعفری خرد شده داشته باشید. سپس آن را با ۳قاشق روغن زیتون مخلوط کنیدو به ریشه مو بمالید.حتما کلاه پلاستیکی سرتان بگذارید و یک ساعت بعد حمام بروید.
۲. ماسک جو
جو را خوب بپزید و به اندازه یک قاشق آن را کاملا له کرده و با یک قاشق سوپ‌خوری روغن بادام، یک قاشق سوپ‌خوری شیرپرچرب و یک قاشق سوپ‌خوری مایونز مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به ریشه موها مالیده و کلاه پلاستیکی سرتان بگذارید. ۳ساعت بعد حمام بروید و موها را بشویید. این ماسک مو را تا سه بار در هفته هم می‌توانید استفاده کنید.

مقالات مرتبط