موخوره

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ مقالات

یکی از نشانه های موخوره، چند شاخه ای شدن موها و شکسته شدن نوک موها می باشد، یکی از دلایل بلند نشدن مو می تواند دلیل بر وجود مو خوره باشد.

برای اینکه دچار این موارد نشوید هر ۳ ماه یکبار چند سانتی متر نوک موهایتان را کوتاه کنید،همین مقدار برای پاک شدن مو از موخوره کافی است.کوتاهی نیم سانت هر ۳ ماه یکبار کوتاهی محسوب نمی شود، اما باعث بالا رفتن سلامت و مقاومت موهایتان می شود و دیگر نیازی ندارید یک باره تمام موهایتان را کوتاه کنید.

در زیر مواردی را پیشنهاد می کنیم، تا اگر دچار موخوره شده اید با آن مقابله کنید و آن را از بین ببرید:

۱- تغذیه سالم

کمبود ویتامین ها و پروتئین در بدن باعث می شود بدن برای دریافت این مواد موردنیاز بدن به سراغ موها برود، برای پیشگیری از میوه ها و سبزیجات، غلات، حبوبات و…استفاده کنید تا مواد مغذی کافی در اختیار موها قرار گیرد.کم نوشیدن آب روی خشکی مو اثر بسزایی دارد زیرا مو هم مانند سایر دیگر اعضای بدن نیاز به آب دارد پس روزانه ۶ لیوان بنوشید.

۲- ماساژ پوست سر

ماساژ پوست سر روزی یک بار به صورت دورانی به  بهبود جریان خون کمک می کند.

۳- استفاده از روغن گیاهی

بجای استفاده از سرم مو که فقط باعث مرطوب شدن موی سرتان می شود، بجای آن برای تغذیه و سلامت موهایتان از چند قطره روغن های گیاهی مانند: روغن آرگان، روغن جوجوبا، رون نارگیل

۴- استفاده از شامپو بدون سولفات

شامپوهای که از سولفات تشکیل شده اند شاید در روز اول موجب براقی مو شوند ولی باعث خشک شدن مو و شکستگی مو می شوند.شامپو را به پوست سرتان بزنید نه نوک موها، کف ایجاد شده تمام موی سر را تمیز می کند.

۵- برس مناسب

برای پیشگیری یا افزایش مو خوره انتخاب یک برس یکی از موارد ضروری می باشد. انتخاب یک شانه چوبی یا برس با الیاف طبیعی باعث پیشگیری موخوره می شود، هر شب قبل از خواب از ریشه  مو تا نوک موها را شانه بزنید اینکار باعث می شود چربی طبیعی پوست سر، کل موهایتان را مرطوب کند.

۶- استفاده مدوام از سشوار

سشوار باعث می شود فیبر مو آسیب دیده و شکننده شود  و چند شاخه شود، پس از روی عادت و روزانه از سشوار و اتو مو استفاده نکنید.

تهیه درست کردن ماسک جهت رفع موخوره

مواد لازم:

روغن زیتون                  ۳ قاشق غذاخوری

عسل                            ۳ قاشق غذاخوری

سرکه سیب                   ۲ قاشق غذاخوری

عصاره روغنی رزماری       ۲ قطره

روش تهیه

تمامی مواد را داخل ظرف کوچکی مخلوط کنید سپس آن روی موهایتان بگذارید و کمی ماساژ دهید، بعد از آن موهایتان را با یک حوله یا دستمال ببندید. مدت زمان ماندن ماسک مو روی سر باید ۲۰ دقیقه باشد و پس از آن ماسک را را شتشو دهید.

 

مقالات مرتبط