چند روز یک بار شامپو کنیم ؟

۸ خرداد ۱۳۹۶ مقالات

یکی از پر مصرف ترین محصولات توسط افراد مختلف شامپو می باشد که برای محافظت از پوست و مو سر تولید می شود.این محصول مراقبت از مو نیازی به استفاده روزانه  ندارد، البته میزان مصرف شامپو برای شستشو مو در افراد مختلف بسته به جنس موی سر متفاوت است.

زیرا باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست سر می شود و نتیجه آن داشتن موهای وز و خشک می شود.پس اگر جنس موهای شما خشک است در مصرف شامپو زیاده روی نفرمایید.

اگر موهای چربی دارید باز هم نیازبه استفاده روزانه از شامپو دارید می توانید از شامپو بدون سولفات استفاده کنید شامپوهایی که کف کمتری تولید می کنند این محصولات قدرت پاک کنندگی بیشتری نسبت به محصولات کف دار دارند.

وظیفه شامپو حذف پوست های مرده سر آلودگی های که بر روی پوست نشسته است و چربی اضافه ای که از پوست سر ترشح می شود.

نقش شامپو و ارتباط آن با ریزش موی سر

بعضی وقت ها افراد فکر می کنند اگر از شامپویی استفاده می کنند و مشکلی برای پوست و موهایشان ایجاد شد و ریزش موی سر بیشتر  شد، پس علت آن را استفاده از شامپو نامناسب می دانند و آن شامپو را عوض می کنند.

البته ناگغته نماند که گاهی اوقات استفاده از شامپوهای ارزان و غیر استاندارد جنس مو را خشن تر می کند.

بر اساس تحقیقاتی که متخصصان پوست و مو انجام دادند متوجه شده اند ویژگی های وراثتی، بیماری، مواد شیمیایی موجود در یا حتی شانه و برش کشیدن علت ریزش مو است، شامپو هیچ نقشی در ریزش و رویش مجدد موها ندارد.

مدت زمان ماندگاری شامپو روی سر حداقل ۳ دقیقه باشد تا کاملا مواد داخل شامپو روی فولیکول های مو اثر بگذارد برای شستشو و آبکشی با آب گرم نه داغ و با نوک انگشتان کاملا ماساژ دهید تا هیچ گونه موادی از شامپو روی سرتان باقی نماند.

 

 

مقالات مرتبط