رنگ لاک ناخن مناسب

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ مقالات

در انتخاب رنگ لاک باید یکسری باید و نباید ها در نظر داشته باشید و از رنگ لاکی که به شما نمی آید دوری کنید البته با چند بار آزمون و خطا متوجه رنگ مناسب ناخن خود می شوید. عواملی مانند نوع مدل ناخن دستتان، رنگ پوست، مدل لباس و …در این زمینه تاثیر گذار می باشند، توجه لازم را داشته باشید که بطور مثال اگر دارای ناخن های با مدل مربعی هستید از زدن لاک رنگ روشن دوری کنید. در ادامه این عوامل را برایتان بازگو خواهیم کرد:

  • رنگ پوست

رنگ پوست شما یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل در انتخاب یک رنگ لاک ناخن  زیبا مناسب می باشد، اگر رنگ پوست شما تیره هست با اکثر رنگ ها متناسب می باشد اگر پوست روشنی دارید، با رنگ‌های تیره  زیبایی خاصی پیدا می کند. پوست های با رنگ معمولی، با طیف رنگی قرمز تیره ترکیب خوبی دارند.

  • تناسب با لباس

برخی از متخصصین در این زمینه نظر مثبتی راجب به اینکه رنگ لاک ناخن باید با مجموعه ای از لباس های شما ست باشند دارند و برخی دیگر نظر دیگری دارند و می گویند نباید با لباس ست باشد. زمان انتخاب رنگ لاک ناخن و مناسب بودن آن با تیپ شما براساس غریزه شما انجام می شود در انتخاب یک رنگ مکمل وسواس به خرحج ندهید اگر به رنگ خاصی علاقمند هستید از آن رنگ برای ناخن هایتان هم می توانید استفاده کنید.

  • آرایش

در آرایش صورت می توانید رنگ رژلب  خود را با رنگ لاکتان ست کنید و توجه همگان را به خود جلب کنید. یک هماهنگی بین ترکیب رنگی آرایشتان با رنگ لاک ناخن ایجاد کنید، انتخاب یک رنگ مکمل براساس ترکیب رنگی آرایش می تواند مناسب باشد انتخاب یک رنگ مکمل است.

  •  مناسبت

رنگ ناخن هایتان را با روزی که قرار است به جای از جمله مهمونی، محل کار و… ست کنید. شما می توانید با ست کردن لاک خود با زیورآلاتی که در دست می کنید رنگ مناسبی انتخاب کنید حدالمکان رنگ تیره باشد برای بیرون رفتن با دوستان رنگ قرمز عالی است برای شرکت در مصاحبه کاری و سرکار از رنگ خنثی استفاده کنید.

  •  فصل

برای استفاده از لاک ناخن در فصل بهار هیچ محدودیتی ندارید فقط کافی است با موارد دیگری که توضیح دادیم لاک ناخن خود را ست کنید، ولی در فصل گرم تابستان از لاک های با طیف رنگی گرم و رنگ‌های روشن جلوه خاصی دارند استفاده کنید. برای پاییز، بعضی از رنگ های خنثی خوب هستند همچنین لاک های با طیف رنگی طلایی نقره ای و قرمز برای پاییز جلوه خاصی دارد.

  •  رنگ مورد علاقه

تمام عواملی که در بالا گفته شد مواردی بودند که به شما یاد می دهد که چه رنگ های به شما می آید. این عوامل شاید برای بعضی ها صحت نداشته باشد و خیلی ها اهمیت ندهند. اگر شما برخلاف این قوانین لاک ناخن را بر فقط اساس رنگ مورد علاقتون انتخاب کنید و از نظر  خیلی ها شاید این رنگ مورد علاقه به دستتون نیاد، اما به هر حال شما مالک ناخن های خود هستید و تصمیم گیری در این رابطه به عهده خود شماست و مشکلی ندارد، هیچ نوع اجباری در انتخاب رنگ ندارید.

مقالات مرتبط