چند راه حل برای بهبود موهای وز و خشک

۱۱ مرداد ۱۳۹۷ مقالات

موها از نظر ساختاری به چند دسته تقسیم می شوند در این میان افرادی که دارای موهای وز دار هستند از دیگر مدل موها موهای ضعیف تری دارند. به دلیل اینکه  آب و چربی طبیعی مو از دست رفته و فولیکول‌های مو وزوز می‌شود که باعث خشک شدن و آسیب پذیری آن می شود، خیلی وقت ها هم  با رفتارهای غلط باعث وز شدن و خشک شدن موها می شویم،محیط زندگی و شرایط آب و هوایی نقش مهمی در سلامت موها دارند و با مقداری تغییر در برنامه روزانه تان می توانید تا حدودی این مشکلات را حل کنید.

با استفاده از محصولات زیر مشکل وزی موهایتان  را حل کنید

شامپو و کاندیشنر مناسب مو برای بهبود موهای وز و خشک

حواستان باشد از کاندیشنر و شامپو های که در ترکیبات آن از سولفات تقلبی استفاده شده است اجتناب کنید زیرا خیلی از شرکت های سازنده شامپو این افزودنی مفید((یک افزودنی شیمیایی است که از روغن نارگیل به دست آمده و برای تمیز کردن و کف کردن)) استفاده می شود را با افزودنی دیگری جایگزین کرده اند که مشکل را نه تنها درست می کند حتی بدتر هم می کند.

در هنگام خرید شامپو به برچسب دقت کنید و به دنبال کلمه گلوکز و ترکیبات گلیکوزیدی مانند سدیم لوریل گلوکز یا لوریل گلوکز بگردید.

تا خیالتان راحت باشد، این مواد شیمیایی پوست سر و موها را بشدت خشک می‌کند.

در مقابل از شامپوهای که حاوی  منتول هستند و رطوبت پوست سر را تقویت می کنند و همچنین رطوبت موها و صاف یا مجعد کردن موها را همراه داشته باشد.

استفاده از روغن های مخصوص برای بهبود موهای وز و خشک

روغن گل مریم

سنبل

گل شمعدان

رزماری

چهار روغن بالا همگی در بهبود موهای خشک و آسیب دیده می تواند موثر باشد.

برای اینکه این روغن ها را به شیوه درست مصرف کنید باید اندازه موهای خود را در نظر بگیرید.

بین ۵ تا ۱۰ قطره متناسب با اندازه مو به شامپو اضافه کنید.

پیشنهاد: می توانید یک شب قبل از استحمام روغن های گیاهی را از شب تا صبح روی پوست و ریشه سر ماساژ دهید و بگذارید بماند یا اینکه چند دقیقه قبل از حمام کردن روغن را روی پوست سر ماساژ دهید.

توجه: قبل از زدن شامپو پوست سر را به آرامی ماساژ دهید تا منافذ پوست سر باز شوند.

استفاده از ماسک‌ های مو خانگی به‌طور هفتگی

وقتی که مو دچار وزی می شود علت آن این است که چربی خود را از دست داده است با استفاده از ماسک های طبیعی شما باید چربی طبیعی را به مو بدهید تا طوبت مو بگردد ماسک های مصنوعی فقط یک لایه روی مو را تشکیل می دهند و با شتستشو از بین می روند درصورتی که ماسک های طبیعی اثر قوی تر خواهند داشت که ترکیباتی شامل آرگان- نارگیل برای اینکار این چربی‌های طبیعی به ساقه مو نفوذ می‌کنند و رطوبت مو را تامین می‌کنند.کی از بهترین و ساده ترین راه حل های تقویت موهای وز شده آغشته کردن آن به کره است. کره که از محصولات لبنی پرطرفدار است، خاصیت فراوانی برای تغذیه موهای آسیب دیده شما دارد. پس بنا به حجم موهای تان مقداری کره را که از قبل از یخچال خارج کرده اید به موها زده و با استفاده از کلاه مخصوص به مدت نیم ساعت بپوشانید و در آخر موها را با شامپو و آب ولرم شسته و آبکشی کنید.

استفاده از سرم های مخصوص

بعد از اینکه موهایتان را شستید و با حوله رطوبت آن را گرفت برای زدن سرم مو آماده شوید.

.توجه کنید موها باید برای زدن سرم مو خیس باشند

  • استفاده از روسری های ابریشمی یا زدن هدبند سر می تواند از وز شدن پیشگیری کند
  • به هیچ وجه از پارچه های پشمی استفاده نکنید حتی روی بالشتان را از جنس سیلک انتخاب کنید.
  • جنس حوله بهتر است میکروفیبری باشد تا اصطکاک کمتری ایجاد کند.

مقالات مرتبط