چگونه مژه های بلند و پرپشت داشته باشیم؟

۲۰ دی ۱۳۹۷ مقالات
مژه پرپشت

داشتن مژه پرپشت و بلند یکی دیگر از عواملی است که به زیبایی چشمان کمک می کند، مژهای بلند در بعضی از افراد ژنتیکی است اما خب بر اثر عواملی مانند بالا رفتن سن یا کمبود ویتامین های بدن،  مژه مصنوعی و یا کنده شدن مژه بر اثر اکستنشن مژه ها را دچار کم پشتی می کند،  اما باز هم می توانید با انجام روش های درمانی مژه پرپشت و ضخیم داشته باشید. دقت داشته باشید روش های زیادی برای اینکار وجود دارد اما چون مژه ها در نزدیکی چشمان قرار گرفته است انتخاب یک روش بی خطر و موثر مهم است. در ادامه انواع روش های خانگی و غیر خانگی را برای شما بازگو می کنیم.

روش های خانگی پرپشت کردن مژه

همان طور که موهایتان را تقویت می کنید به همان اندازه باید از مژه ها مراقبت کنید یکی از علائمی که نشان می دهد باید به تقویت مژه ها بپردازید ریزش مژه ها است. مژه ها همانند موهای دیگر بدن بطور طبیعی ریزش دارد اما زمانی که این ریزش موجب رشد مجدد مژه ها نشود مژه کچل و خالی می شود که باید ریشه مژه تقویت شود. برای اینکه بصورت کاملا طبیعی و سنتی به مژه پرپشت برسید می توانید از روغن های گیاهی، سرم های ضد ریزش مو و …  برای بلند شدن مژه چشم استفاده کنید.

رشد مژه با روغن های گیاهی

روغن های نظیر کرچک، زیتون، بادام و سیاه دانه گزینه خوبی برای رشد سریع مژه در یک هفته و یا بیشتر استفاده می شوند. این روغن ها با داشتن ویتامین ها و پروتئین های لازم برای تغذیه مژه، و تاثیر روی فولیکول های مژه برای پرپشت کردن مژه ها مفید هستند.

روش استفاده

اگر می خواهید نتیجه مطلوبی بگیرید بهتر از شب ها قبل خواب یکی یا ترکیبی از روغن ها را  روی پلک و مژه ها بمالید. برای اینکار هر شب با یک برس مژه یا با انگشت روغن را روی ریشه مژه تا نوک آن بمالید و صبح  با آب شستشو دهید.

رشد مژه با وازلین

روش دیگری که برای داشتن مژه پرپشت مفید است استفاده از وازلین است. وازلین یکی از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در  مژه های بلند و پرپشت دارد و به افزایش جریان خون و در نتیجه رشد مژه کمک می کند.

روش استفاده

اگر وازلین سفت است اجازه دهید کمی حالت مایع پیدا کند. سپس  با استفاده از دو انگشت یا برس مژه از گوشه داخلی پلک به سمت گوشه خارجی به آرامی(۲ الی ۳ دقیقه) ماساژ دهید. برای نتیجه بیشتر هر شب اینکارو تکرار کنید و صبح با آب بشورید گذشت زمان تاثیر وازلین را روی مژه ها نشان می دهد.

رشد مژه با ماسک های طبیعی

استفاده از شیر و تخم مرغ که دارای پروتیئن و ویتامین B هستند یک درمان خانگی عالی برای ضخیم کردن مژه ها می باشد. همچنین استفاده از آلوئه ورا تازه یا ژل آن به بلند کردن مژه کمک می کند. چای سبز خنک شده بخاطر داشتن فلاونوئیدها برای افزایش مژه موثر است می توانید از چای سبز به مدت ۲ ماه و روزانه به مدت ۱۵ دقیقه روی مژه قرار داده و با آب سرد شستشو دهید.

استفاده از سرم های ضد ریزش مانند تقویت کننده مژه سریتا بخاطر داشتن ماده خاص زمان رشد سریع مژه را در کمتر می کند.

انواع روش های کاشت مژه

کاشت مژه جایگزینی برای افرادی می باشد که روش هایی درمانی و استفاده از داروی تقویت مژه و مواد آرایشی مژه روی آنها تاثیری نداشته است و گزینه آخر را برای داشتن مژه پرپشت و بلند انتخاب می کنند.
بطور کلی دو مدل کاشت مژه وجود دارد ۱- کاشت موقت ۲- کاشت دائمی

کاشت دائمی

پیوند مژه یا کاشت دائمی برای افرادی که در اثر بیماری مژه های خود را از دست داده اند با سوزن جراحی و توسط متخصصین قابل انجام است پیوند مژه بصورت تک به تک صورت می گیرد و از حساسیت بالایی برخوردار است بعد از کاشت مژه رشد طبیعی مژه ها ادامه پیدا می کند و حداقل ماندگاری ۱ ماه است.

کاشت موقت

کاشت موقت یا اکستنشن مژه برای افرادی که چشمان حساسی به مژه مصنوعی دارند و انجام کاشت دائم برایشان مقدور نمی باشد مناسب است. کاشت موقت معمولا در سالن های زیبایی انجام می شود و حداقل زمان ماندگاری ۲ هفته ای دارد و بعد از آن نیاز به ترمیم مجدد دارد اگر برای رفتن به مهمانی و جشن عروسی نیاز به مژه بلند دارید این روش پیشنهاد می شود.

 

کاشت مژه در سالن زیبایی الماس نشان

انواع خدمات کاشت مژه موقت با بیش از ۱۰ نوع تکنیک کاشت مژه و استفاده از مواد درجه یک زیر نظر متخصصین سالن زیبایی الماس نشان انجام می شود. با توجه به فرم چشم متقاضی و مشاوره قبل از انجام خدمات کاشت صورت می گیرد.

سالن زیبایی الماس نشان برای خانم هایی که تازه وارد حرفه آرایشگاه شده اند، با برگزاری دوره های آموزش اکستنشن مژه با متدهای روز دنیا و به افزایش درآمد افرادی تازه کار کمک خواهد کرد بعد از اتمام دوره مدرک معتبر به هنرجو تعلق می گیرد.

مقالات مرتبط