ترفندهای رنگ مو

۲۲ فروردین ۱۳۹۸ مقالات
ترفندهای رنگ مو

چالش تارهای سفید مو

برای کسانی که چند تار زلفشان سفید است، و می خواهند با رنگ کردن از شرشان خلاص شوند، گفته شده که به سراغ ریشه ها بروند.

اول ریشه ها را رنگ بزنید و۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد رنگ مو را تا انتهای نوک ساقه بکشید و بعد از چند دقیقه آب بکشید.

اگر بیشتر موهای‌تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن مو کنید. اگر شقیقه‌ها سفید بودند اول شقیقه‌ها را رنگ کنید و بعد از پشت سر شروع کنید. در کل هرجا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ کنید و بعد قسمت‌های دیگر.

اگر هم سفیدی موهای‌تان کم است ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن مو کنید. بعد بغل‌ها و سپس جلوی سر را چون جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

داستان نوک موها و قیچی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کرد تا نتیجه بهتری از رنگ کردن موها به دست بیاید، این است که اگر نوک موهای شما به هر دلیل دچار موخوره شده است باید قبل از رنگ کردن آنها را کوتاه کنید.

موی خشک و شکننده نمی تواند به خوبی، رنگ را در خود نگه دارد و بعد از مدت کوتاهی رنگش از بین می رود و به اصطلاح، موها بدرنگ می شود.

بنابراین بهتر است قبل از رنگ کردن حتما سر موهای تان را کوتاه کنید تا قسمت های خشک و آسیب دیده ای در موی تان وجود نداشته باشد.

جنس ظرف مهم است۰۰۰

کارشناسان سالن های زیبایی و آرایشگران توصیه می کنند، برای رنگ کردن، رنگ مورد نظرتان را در یک ظرف غیرفلزی بریزید

دارندگان موهای زبر توجه کنند!

اگر موهای شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ است، شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آن ها را نرم کنید، چون با نرم کردن، لایه های کوتیکول رنگ را بهتر جذب می کنند.

مراقب نرم کننده باشید

شما نباید از چند ساعت قبل از رنگ کردن از نرم کننده استفاده کنید، چند ساعت قبل از رنگ کردن فقط شامپو کنید. اگر می خواهید موهای تان خوب رنگ بگیرد باید هیچ چیزی مثل چربی یا کثیفی روی موها نباشد.

برای اینکه نرم کننده هم اثر خوب خود را داشته باشد، وقتی حسابی موهای خود را آب دادید،  با انگشتان یا یک شانه دندانه درشت به خوبی نرم‌کننده را بین موها پخش کنید.

عجول نباشید!

در شستن رنگ مو عجول نباشید. زمان شستشو را بر اساس بروشور رنگ مو تنظیم کنید. اگر زمان مناسب برای نوع رنگی که استفاده کرده اید حداکثر زمان لازم برای رنگ گیری مو است اجازه دهید تا در حداکثر زمان تعیین شده، رنگ روی مو باقی بماند.

موهای خاکستری و سفید دیرتر از موهای رنگی، رنگ می گیرند و اگر شما چنین موهایی دارید باید بیشتر از حد معمول صبر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید و موی شما بهتر رنگ را جذب کند.

آبکشی و ریزش موها

بعد از رنگ‌کردن موهای‌تان سعی کنید آنها را با آب سرد بشورید، این روش تا حدی از ریزش موها جلوگیری می‌کند.

شامپو شاید برای وقتی دیگر!

بعد از رنگ کردن حداقل تا ۲۴ ساعت نباید موها را شامپو زد، تا رنگ بتواند به خوبی در هر ساقه مو نفوذ کند.

دکلره

اگر می خواهید چهره طبیعی تری داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که هیچوقت از رنگ هایی که نیاز به دکلره مو دارند، استفاده نکنید، چون علاوه بر اینکه رنگ موی شما را مصنوعی نشان می دهد، ممکن است سبب آسیب جدی به ریشه های مو سوزاندن آنها نیز شود.

وازلین در جایگاه یک پوشش

از وازلین برای چرب کردن نواحی گوش، پشت گردن و خط رشد مو در پیشانی و کنار گوش استفاده نمایید.

این کار باعث می شود تا از رنگ شدن پوست تان در هنگام رنگ موی سر جلوگیری کنید.

مقالات مرتبط