۱۲ نکته که باید پیش از آرایش عروس رعایت کنید (بخش اول)

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ مقالات
پیش-از-آرایش-عروس

ماه‌ ها برای تصمیم‌گیری در مورد تاریخ عروسی، چیدن لیست دعوت و مهمانان و تزئینات سالن یا مکان عروسی صرف می‌شود. خلاصه تا روز عروسی هم عروس و هم داماد، هر روز به تمام کارهایی که باید تا روز عروسی انجام شود فکر می‌کنند. در این بین، عروس کمی دغدغه‌های متفاوتی دارد. او باید علاوه بر سایر مسئولیت ‌هایش، خود را برای آرایش عروس آماده کند. آرایشگران معمولا توصیه می‌کنند از پوست مراقبت شود تا روز عروسی بهترین آرایش بر روی پوست اعمال شود.

ما در این مقاله ۱۲ نکته اساسی که هر عروسی باید تا پیش از عروسی، به آن‌ ها توجه کند را توضیح خواهیم داد.

۱- تمیز کردن، تونینگ و مرطوب کردن پوست

انجام منظم ۳ کار بالا یعنی تمیز کردن، تونینگ و مرطوب کردن پوست می‌تواند، پوست شما را برای یک فوندانسیون بی‌ عیب و نقص آماده کند. این سه کار، باعث می‌شود پوست شما درخشان و جوان‌ تر شود. یک پوست تمیز و بدون آلودگی باعث می‌شود منافذ پوستی شما باز شود و تنفس آن بهتر صورت بگیرد. تنینگ همچنین خطوط و چین و شکن ریز پوست را تا حدی کاهش می‌دهد. و در نهایت، مرطوب کردن صورت به نفوذ رطوبت به داخل منافذ پوستی کمک می‌کند و باعث نرم شدن پوست و حفظ لطافت آن می ‌شود.

۲- لایه برداری

لایه برداری یکی از بهترین پروسه های زیبایی و مراقبت از پوست است. در طی لایه برداری، لایه های فوقانی و سطحی پوست شما، از وجود سلول‌های مرده و ساختارهای اضافی دیگر تمیز می‌شود.

در هفته های پایانی منتهی به روز عروسی بهتر است که هفته ای یک تا ۳ بار پوست خود را با مواد و لایه بردارهای استاندارد، توصیه شده و با کیفیت که امتحان خود را پس داده اند لایه برداری کنید. دقت داشته باشید که شستشوی صورت باید به آرامی و با ملایمت صورت بگیرد. اگر با خشونت و یا اعمال فشار اقدام به شستن صورت کنید، لایه های سطحی پوست آسیب می ‌بینند.

در این خصوص همچنین می ‌توانید از یک اسکراب خانگی ساخته شده از آرد برنج یا آرد سبوس‌ دار یا مخلوطی از هر دو برای لایه برداری پوست استفاده کنید.

۳- اسپای مو و صورت

حداقل شش ماه قبل از روز عروسی سعی کنید که شروع به اسپا ناحیه صورت و یا موها کنید. اگر نمیتوانید از این فاصله کار را شروع کنید، دو هفته قبل از اینکه آرایش عروس اعمال شود، بصورت فشرده از یک سالن زیبایی حرفه ای درخواست اسپا کنید.

فقط توجه داشته باشید که همیشه پیش از استفاده از محصولات جدید روی پوست خود، از آرایشگر بخواهید که آزمایش پچ بر صورت شما انجام دهد. یعنی در قسمت کوچکی از پوست ماده آرایشی را آزمایش کنید. مشابه صورت، برای داشتن موهایی براق و زیبا می توانید ماهانه یک بار از اسپای مو استفاده کنید.

۴- رزرو جلسات بالینی یا استفاده درمان‌های خانگی

اگر لکه های پوستی و یا جوش دارید سعی کنید که با یک متخصص پوست خوب ملاقات کنید. رزرو یک جلسه بالینی با حضور متخصص پوست می تواند یک را حل سریع برای خلاص شدن از دست لکه ها، جوش ها و سایر ضایعات پوستی باشد. شما همچنین می توانید زیر نظر یک آرایشگر خوب از درمان‌های حرفه‌ای برای بهبود لکه پوستی پوست، آفتاب سوختگی و یا رنگدانه‌ ها استفاده کنید.

۵- در نظر گرفتن زیبایی دست و پا

توجه مهمان ها تنها به صورت عروس نیست. بنابراین سایر اندام عروس مانند دست ها و پاها باید مورد توجه قرار بگیرند و اقدامات بهداشتی و مراقبتی شامل آن ها نیز شود. از چند هفته پیش از آرایش عروس حتما پروسه مراقبت از دست و پا را شروع کنید.

هر شب قبل از خواب دست و پاها را با کمک روغن زیتون ماساژ دهید. این کار به لطافت پوست دست و پا و درخشندگی آن ها کمک می کند. دقت کنید که هنگام استحمام، اگر وان حمام در دسترس دارید از برخی اسانس ها و روغن های گیاهی که برای ترمیم پوست مورد استفاده قرار میگیرند حتما استفاده کنید.

ناخن های دست و پا نیز میتوانند زیر نظر آرایشگر یا در یک سالن زیبایی مجهز جلا داده شوند و بطور منظم تحت مراقبت قرار بگیرند.

۶- خلاص شدن از شر موهای زائد

رویش مو بر پوست بدن یک خانم در اکثر نواحی زننده است و بهتر است که به سرعت برداشته شود. از آنجا که دست و پا نیز برای روز عروسی شما مهم هستند، سعی کنید که پیش از آرایش عروس از شر این موهای زائد و بی فایده خلاص شوید.

برای راحت تر شدن آرایش عروس حتی بهتر است قبل از مراجعه به سالن آرایشی موهای زائد صورت و ابروها را از بین ببرید. حتی بهتر است که این کار نیز در سالن آرایشی که روز عروسی مسئول آراستن شما است صورت بگیرد.

حذف و یا برداشتن ناگهانی موهای زائد مخصوصا اگر زیاد باشد، میتواند به راحتی باعث بروز حساسیت جزئی، بثورات پوستی و قرمزی شود. برای جلوگیری از خراب شدن آرایش عروس سعی کنید حتما بطور منظم از چند هفته قبل از عروسی، موهای زائد را حذف کنید.

 

مقالات مرتبط