زیبایی صورت در زمان بارداری

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ مقالات

برای اینکه در این دوران صورت بیشتر از حد معمولی گرد می شود برای نرمال کردن صورت به شکل بیضی و لاغر برای اینکار باید از کرم پودرهای با پایه صورتی استفاده کنید،چون این رنگ باعث کمتر دیده شدن پف صورت می شود، و گردی صورت را کمتر می کند.پس بهتر است سراغ رنگ‌های روشن نروید.

مشکل دیگر در این دوران پف چشم می باشد.برای اینکه پف نداشته باشید قبل از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده  کنید،دراین حالت بهتر خیلی کم آرایش کنید.

برای آرایش کردن چشمان ریز کشیدن یه خط چشم شکسته باریک و رو به بالا مناسب می باشد.و برای میکاپ چشم‌ درشت، فقط پلک‌های بالا و پایین‌ را ریمل بزنید ونیازی به خط چشم نیست.

سایه در زمان بارداری

رنگ سایه تیره در این دوران برای چشم‌هایتان استفاده کنید،کمی سایه وآن را روبه بالا بزنید رژگونه‌ باید از روی استخوان گونه روبه بالا تا نزدیک چشم‌تان بکشید و با انگشت روی صورتتان محو کنید.

رژلب  در زمان بارداری

برای لاغر نشان دادن صورت زدن یک رژ لب با رنگ گرم مثل قرمز یا نارنجی  مناسب است .

بهتر است ابرو‌هایتان را رو به بالا و به صورت خطی بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد ندهید تا گردی صورت‌تان کم شود.

در دوران بارداری معمولا بینی خانم‌ها پف می‌کند و بزرگتر می شود. با استفاده درست ازکرم‌ پودری که ۲ درجه تیره‌تر از پوست‌تان است، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر بینی کشیده شما بلندتر از همیشه شده شما برای میکاپ بینی فقط کافی است در نوک بینی از استفاده کنید.

 اگر هم بینی شما پف کرده و کج و پرانحنا به نظر می‌آید از یک کرم پودر تیره در کناره‌های بینی و یک رنگ روشن تر در وسط بینی استفاده کنید و خطوط ایجاد شده این دو رنگ را روی بینی‌تان کاملا محو کنید.

راز زیبایی مو در زمان  بارداری

مدل‌ مو خیلی کوتاه در این دوره ممنوع:

در دوران بارداری به دلیل تغییر حالت‌ صورت  گرد و پر‌تر از اندازه‌ معمولی به نظر می‌آیند.پس از چتری کردن موها بپرهیزید، برای خانم بارداری که صورت خودش به اندازه کافی ورم دارد، اصلا مناسب نیست اما چتری صورت را گرد و در نتیجه پر‌تر نشان می‌دهد. بلندی مو باید حداقل تا روی شانه باشد.

به طور کلی مدل مو خیلی کوتاه برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود. بهتر است بلندی مو‌های‌تان را تا روی شانه در نظر بگیرید. بخشی از مو‌ها را از دو طرف گوش همراه با موهای قسمت جلو به سمت بالا ببرید و طوری که روی سرتان کمی پف داشته باشد آن را با استفاده از یک کلیپس یا حتی کش مهار کنید. کشیدن مو‌ها از بالا کمک می‌کند چهره شما کشیده‌تر به نظر بیاید.ریختن مو روی شانه ها به کوچک تر بدون صورت کمک میکند.

رنگ مو در دوران بارداری

بعضی از پزشکان می‌گویند مصرف رنگ ‌مو در دوران بارداری می‌تواند برای جنین مشکلی ایجاد کند. اما احتیاط شرط عقل است،. مثلا اینکه به جای ایجاد تغییر با استفاده از رنگ، با کوتاه کردن مو‌ها و البته انتخاب مدل‌هایی که با چهره‌تان همخوانی بیشتری دارد این تغییر را ایجاد کنید.

حالت دادن مو برای لاغرشدن صورت در زمان بارداری

۱-  برای اینکه مدل صورت کشیده بنظر بیاید، باید مو‌هایتان را از دو طرف گوش به سمت  عقب محکم بکشید و ثابت کنید. قسمت جلوی موی‌تان را هم از سمت پیشانی رو به بالا حالت دهید. اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی‌تان کوتاه است مو‌های‌تان را روبه بالا جمع کنید.

۲ –  مو‌های‌تان را خرد نکنید چهره شما را درشت نشان می‌دهد.مدل‌هایی که روی سر صاف و تخت قرار می‌گیرند، می‌تواند گزینه مناسبی برای خانم‌های باردار باشد. به طور کلی صاف کردن مو‌ها یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید روی آن حساب کنید البته بهتر است خیلی سراغ فرق وسط نروید، چون فرق وسط چهره شما را پهن‌تر می‌کند.

 اما موهای صاف با فرق کج یکی از گزینه‌های ساده‌ و در عین حال شیکی است که می‌توانید روی آن حساب کنید. در این حالت بهتر است از آرایشگرتان بخواهید تا پایین مو‌های‌تان را کاملا صاف و یک دست کوتاه کند. البته یک مدل هم کوتاه کردن پایین مو‌ها به صورت نوک تیز است.که باز انتخاب مدل مو سلیقه ای می باشد.

۳ – برای تغییر بیشتر اصرار دارید؟ می‌توانید از هایلایت هم استفاده کنید. از آنجا که در این روش  خطر تماس مواد شیمیایی با کف سر کم است نسبت به رنگ روش مطمئن‌تری است برای بنظر آمدن  صورت‌ کشیده و لاغر‌، بهتر است هایلایت سوزنی را انتخاب کنید.

 

مقالات مرتبط