آرایش مخصوص خانم های میانسال

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ مقالات

وقتی که سن از ۳۰ رد شد پوست ماده قوی کلاژن یا (پروتئین قوی) را خیلی کمتر نسبت به حد معمول خود تولید می کند و همین باعث پیر شدن پوست و پیدایش خطوط ریز چروک در صورت می شود، پا گذاشتن در میانسالی افتادگی پلک، لک های پوست و کنم پشت شدن ابروها را به دنبال دارد برای اینکه بتوانیم مثل دوران جوانی زیبایی صورت را حفظ کنیم باید متناسب با سن آرایش درست انجام دهیم.

در مقاله امروز الماس نشان راهکارهای اینکه چگونه در سن بالا  با یک مدل آرایشی مخصوص صورت قشنگ داشته باشیم را بازگو می کنیم.

قدم اول: راز زیبایی با مرطوب کننده

خطوطی که روی صورتتان بخاطر خشکی و افزایش سن در اطراف لب، بینی، دهان بوجود آمده است، برای اینکه این چین خوردگی ها کمتر به چشم بیایند بهترین راه حل استفاده از یک مرطوب کننده است برای اینکه این خطوط زیر پوستی را کمتر کنید بهتر از بعد از حمام حتما از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

کرم پودر

برای یکدست کردن پوست از کرم پودر دارای تن رنگ زرد و ضد چروک و آبرسان هستند استفاده کنید، برای شروع یک آرایش طبیعی لازم نیست کل صورت را کرم پودر بزنید پس برای قسمت های از صورت مانند دور چشم ازیک کانسیلر دوکاره‌ با توناژ زرد کمرنگ که خاصیت برجسته‌کنندگی و  برای پوشاندن لک‌های پوستی و سیاهی زیر چشم کاربرد دارد را انتخاب کنید یا از یک کرم چشم مناسب و باکیفیت برای تیرگی دور چشم استفاده کنید.

رژگونه

اگر در دوران جوانی از لب تا گوش را رژگونه می زنید در دوران میانسالی تنها نیاز دارید که بالای استخوان گونه را کمی با یک رژگونه نزدیک به پوست درخشان کنید.

آرایش ضد پیری چشم

با افزایش سن خطوط چروک اطراف چشم در چهره نمایان است برای اینکه این خطوط را محو کنیم با کمک ابزارهای آرایشی مانند یک خط چشم توجه مردم را به سمت دور چشم کم می کنیم.

خط چشم ها انواع  مختلفی دارند: ژل، مدادی، مایع، پودر و کرم برای اینکه کنترل بیشتری روی خط چشم داشته باشید کمی پررنگ تر از همیشه بکشید، استفاده از خط چشمی که در ترکیبات آن از کرم و ژل استفاده شده باشد را برای افراد بالای چهل سال توصیه می کنیم.یک لایه نازک کفایت می کند تا چشمان شما را زیباتر کند از خط چشم مایع اجتناب کنید  پلک بالا و پائینتان را خط چشم بکشید.

نکته: می توانید مداد چشم را جایگزین خط چشم کنید اگر چشمان باریکی دارید داخل چشم مداد نکشید.و با استفاده از یک ریمل مناسب مژ های تان را ضخیم تر کنید.

سایه چشم

برای راحت زدن سایه چشم  برای خانم هایی که پشت چشم هایشان چروک است قبل از زدن سایه، از یک زیرساز یا پرایمر استفاده کنید، پرایمر باعث صاف شدن پلک می شود حتی اگر از سایه و خط چشم هم نخواهید استفاده کنید اگر می خواهید جوانتر به نظر برسید پرایمر را فراموش نکنید.

از سایه های چشم با تناژ رنگ های گرم و روشن استفاده کنید رنگ های خاکستری و قهوه ای باعث خسته نشان دادن چشم ها می شوند از سایه‌ های اکلیلی و براق به هیچ وجه استفاده نکنید سایه مات باعث محو شدن چروک های چشم می شود. اضافه کردن سایه به گوشه خارجی چشم

آرایش لب

با افزایش سن بخاطر کمبود غده های چربی ساز و کاهش تراکم استخوانی لب‌ها به مرور زمان نازک و باریک‌ تر می‌شوند. خانم‌ های میانسال باید قبل از استفاده از آرایش لب با رژ اطراف لب را با کرم های مرطوب کننده محافظت کنند تا پر وگوشتی باشد.

ابتدا به کمک یک مداد لب با رنگ مناسب لبه های بیرونی لب خود را برجسته‌تر کنید و داخل لب را با یک رژلب روشن مثل قرمز ملایم یا صورتی پر کنید و در آخر هم از یک برق لب که باعث می شود بصورت ظاهری کلاژن پوست را زیاد کند و لب های پهن داشته باشید استفاده کنید.

آرایش ابرو

برداشتن زیاد ابرو با موچین ریشه ابرو را ضعیف می کند و جلوی رشد ابرو را می گیرید بخاطر همین است اکثر خانم های بالای ۴۰ سال ابروهای پهن و پری ندارند، پس باید با یک مداد ابروی پر رنگ ابروها را پر حجم تر نشان دهید برای تمیز کردن ابرو نازک به هیچ وجه از موچین استفاده نکنید فقط با قیچی بلندی آن را بگیرید.

توجه: اگر داخل ابرو بصورت نقطه ای خالی شده است بهتر است در ابتدا با مداد آن منطقه را پر کرده و سپس ‏با سایه ابرو آن را پر کنید تا طبیعی باشد.

 

 

مقالات مرتبط